Chov Starokladrubských koní

DRUHÁ KLISNIČKA nar. 13.5.2013

Klisně Majeně se dne 13.5.2013 narodlila klisnička, vranka bez odzanků :)

DREZURNÍ SOUTSŘEDĚNÍ S LADOU ZUVAČOVOU

Ve středu 8.května 2013 jsme uspořádali drezurní soustředění s Ladou Zuvačovou. Sešlo se nám osm koní, což bylo tak akorát na celý den.

Soustředění se zúčastnili: David H. s klisnou Malvína-16, paní Zámorská s valachem Sacramoso Ecobara XLVI-116, Renča J. s valachem Bery, Katka H. s klisnou Caroma, Katka B. s valachem Sacramoso Caroma VIII-5, Lenča V. s hřebcem Sacramoso Euridika II., Eliška H. s valachem Sacramoso Xagera XLV-46 a Verča Ch. s klisnou Sára.

Děkujeme tímto Ladě za skvělý trénink a těšíme se na další spolupráci!

PRVNÍ LETOŠNÍ KLISNIČKA nar. 6.5.2013

Klisně Xageně se dne 6.5.2013 narodila klisnička, vranka bez odznaků. Matka i hříbě jsou v pořádku a mají se čile k svtěu:-)

VÝSTAVA KONÍ PROSTŘEDNÍ BEČVA 1.5.2013

ve středu prvního května se na Prostřední Bečvě v JK Valašsko uskutečnil již 18.ročník výstavy koní. Byli jsme poždáni o vystoupení-drezurní ukázku v dámském sedle a po té jsme se zúčastnili závodů dvojspřeží teplokrevných koní. Pod dámským sedlem se předvedl valach Sacramoso Xagera XLV-46 pod vedením Elišky H. a jako spolujezdkyně byla na hřebci Sacramoso Euridika II. Katka B. Byla předvedena čtverylka doprovázená hudbou. 

V soutěži spřežení se představili titéž koně, ale pod vedením Davida H. s přísedícím Honzou K. a vybojovali 1.místo:)

Děkujeme pořadatelům výstavy za pozvání a milé uvítání, rádi opět za rok přijedeme!

ZZVJ spřežení

Vyzýváme všechny, co mají zájem o získání licence pro jezdce spřežení, aby se nám přihlásili na naší emailovou adresu. Zkoušky se uskuteční pravděpodobně v červnu. Zájemci si mohou dovézt své vlastní koně,  a je možné si zapůjčit i koně školní. Podrobnější informace vám budou zaslány emailem. 

KURZ JÍZDY V DÁMSKÉM SEDLE 13.-14.4.2013, KURZ SPŘEŽENÍ

Druhý dubnový víkend se u nás uskutečnil již několikátý kurz jízdy v dámském sedle pod vedením Karolíny Fränkelové. Sešly se se nám čtyři účastnice, a to Adriana P., Zuzka S., Renáta T. a Kristina G. Vlastní koně si dovezly Renáta-klisna JM 4391 Sacura a Adriana-hřebec Solo Beatrice XVII-36. Jako školní koně nám tentokrát posloužili: při výuce plemeník Sacramoso Euridika II. a při focení to byla klisna 5/211 Caroma a valach Sacramoso Xagera XLV-46. Kurz probíhal ve velmi příjemné atmosféře a doufáme, že se dámám líbilo a sejdeme se u nás na dalším kurzu, pravděpodobně v létě :-)

Ve stejném termínu u nás probíhal na žádost Michala J. kurz jízdy se spřežením, který se zúčastnil výuky s koňmi Sacramoso Caroma VIII-5, Sacramoso Xagera XLV-46 a 5/211 Caroma. Výcvik probíhal jak ve dvojspřeží tak i v jednospřeží. Doufáme, že se kurz líbil i Michalovi, že se něčemu přiučil a budeme se těšit na další setkání.

Krásné fotografie díky Janě jsou ke shlédnutí v naší fotogalerii.

LETNÍ JEZDECKÝ TÁBOR 9.-16.8.2013

Letošní letní jezdecký tábor pro děti se uskuteční v termínu 9.-16.8.2013.  Přihlášky posílejte poštou nebo emailem.

Více info zde tábor (1).pdf (588,6 kB)

 Přihláška na letní tábor.docx (13,3 kB)
 

 

HALOVÉ ZÁVODY SPŘEŽENÍ SLATIŇANY 23.3.2013

Dnes jsme se zúčastnili s našimi koňmi halových závodů ve Slatiňanech, a to všech souteží-jednospřeží-hobby, dvojspřeží a čtyřspřeží. Reprezentovali nás Kateřina Brožová s přísedícím Davidem Haitlem v jednospřeží, ve dvoj a čtyřspřeží David Haitl s přísedícími Honzou Klösslem a Eliškou Haitlovou. Vrchní podkoní a fotogravku nám dělala po celý den Lenča Vláčilová, čímž jí velmi děkujeme za bezproblémový průběh celého dne. Koně závodili v sestavě: Sacramoso Euridika II.-jednospřeží, Sacramoso Xagera XLV-46 a Sacramoso Caroma VIII-5 ve dvojspřeží a k těmto všem se přidala klisna Caroma do čtyřspřeží. Výsledky v kategorii Závody a zkoušky.

SIGLAVI PAKRA XAINITA X-4

Dnes k nám byl dovezen na sedlový + kočárový výcvik tříletý hřebec Siglavi Pakra Xainita X-4, pana Ing.Jana Cardy. Hřebec bude zařazen do stáda hřebců a následně projde výcvikem tak, aby byl schopen zápřahu v jednospřeží bez průblémů. Věříme, že výcvik bude probíhat bez komplikací.

SACRAMOSO AMAPOLA XI-6

Starokladrubský bělouš, tříletý  hřebec po otci Sacramoso Espada XI, z matky 304 Amapola, k nám přibyl od manželů Chládkových, kterým tímto velmi děkujeme. Budeme se snažit zajistit "Amíkovi" veškerou péči a výcvik, tak jak ostatním koním.

KLISNA EGIRA-108

V úterý 5.3.2013 k nám byla dovezena na výcvik sedmiletá kladrubská vranka, klisna Egira-108. Klisna je velmi mohutná, vysoká s pěknou stavbou těla a výborným charakterem. Více o ní v sekci koně privátní a ve výcviku.

USTÁJENÍ KONÍ

Stáj Bernartice nad Odrou nabízí boxové i pastevní ustájení koní všech plemen. Pokud máte dotazy, kontaktujte nás.

POUKAZY

Nabízíme velký výběr poukazů pro přátele, rodinu i kamarády.

-poukaz na projížďku se čtyřspřežím

-poukaz na projížďku s dvojspřežím

-poukaz na svatbu v sedle (i dámském)

-poukaz na svatbu v kočáře

-poukaz na víkendový kurz spřežení

 

VÝCVIK KONÍ

Nabízíme kočárový a sedlový výcvik koní, dále přípravu a předvedení starokladrubských koní na výkonnostních zkouškách, včetně obsedání.

 Připouštění Sacramoso Euridika II.

Nabízíme připouštění kladrubským vraníkem Sacramoso Euridika II., vítěz výkonnostních zkoušek 1999, zařazen v genovém zdroji, výkonnost "T"spřežení, zatím 4 dcery zařazeny v genovém zdroji. Výborný charakter a mechanika pohybu, dává moc pěkná hříbata. Možnost ustájení klisen po dobu připouštění. Vysoké procento zabřezávání. Cena 5000Kč+DPH na celou připouštěcí sezonu. Možno i inseminační dávky, cena 900Kč+DPH/dávka.

Upozornění návštěvníkům

Stránky slouží především k informativním účelům pro veřejnost. Snažíme se je dále rozvíjet a upravovat, ale vše chce svůj čas, proto se za případné nedostatky či nepřesnosnosti omlouváme.

Návrhy a připomínky ke stránkám zasílejte na haitlovi@email.cz

en-Novinky

This section is empty.

Contact

David Haitl

davidhaitl@seznam.cz

Bernartice nad Odrou 57
Bernartice nad Odrou
74241

723 212 947

Search site

JEZDECKÉ POTŘEBY 
OSTRAVA-HEŘMANICE

www.jpostrava.cz

Kompletní jezdecké potřeby pro všechny odvětví jezdeckého sportu, vybavení stájí a pastevních areálů.

Tomáš Škuta 

mob.: 723 312 272

tel.: 596 236 147

TESAŘSTVÍ DAVID HAITL

Tesařské a pokrývačské práce, pergoly, altány, přístřešky a dlažby do stájí.

David Haitl 

mob.: 723 212 947

PENZION U HAITLŮ

Bernartice nad Odrou 57, 742 41

www.penzionuhaitlu-cz.webnode.cz

Kapacita 17 lůžek, možnost ustájení koní, vyjížďky s kočárem a další...

David Haitl

mobil: 723 212 947

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode